Svatba v Resortu Máják

Svatba u vody s výhledem na hory

Maják je a odjakživa byl útočištěm námořníků. Je to bod na pevnině, kterým se řídili. Věděli, že po dlouhé plavbě je někde blízko přístav. Náš Maják stojí na břehu Žermanické přehrady a svým interiérem je s mořeplavci spojen.

Když vyjdete na molo, cítíte, jak vám vlhký vánek od přehrady pohladí nos. A jemné kapičky vody z vln dopadnou na kůži. V hlavě se přenesete do středomoří a hned si vybavíte procházku po pláži. Ano, je to pouze představa svatby u moře…. ale zkuste zavřít oči, když budete stát na molu a jen si to představte. A až je pak otevřete, tak v dálce zahlédnete Lysou horu. Jste kousek od Havířova, asi 20 minut od Ostravy a máte jako na dlani vodu i hory.

Panoramata při krásném letním počasí vybízí k dechberoucím fotkám u západu slunce. A když prší? Zadívejte se na déšť, dopadající na hladinu přehrady. Je to kouzelné, uklidňující. Přehradu zahalí mlha. A ačkoliv by se mohlo zdát, že z toho nebude nikdy dobrá fotka, vzpomeňte si na upršené fotky od anglické Temže.

Prostředí a příroda kolem Majáku je idylická v každém ročním období a na své si přijdou milovníci léta a moře, podzimu i jara. Zima je tady krásná, když mrzne a hladina přehrady se promění na vodní zrcadlo.

Díky své jedinečné poloze je Maják místem, kde můžete udělat svatbu u vody i svatbu s výhledem na hory.

Svatební obřad u Žermanické přehrady

Míst pro svatební obřad máme hned několik. Jedním z nich je terasa, na kterou se vchází z hlavního sálu. Tady zpravidla stojí náš zdobený svatební altánek, ve kterém si řeknete své ano. Dalším místem pro svatební obřad je zahrádka před resortem. Tady je krásné propojení s přehradou a jen kousíček v povzdálí je molo.

V teplých letních měsících doporučujeme spíše obřad na terase. Je to proto, že Žermanická přehrada je veřejné místo pro turisty a plavce. Takže byste snadno byli na očích široké veřejnosti.

Svatební obřad u nás startuje nejdříve ve 12:00. A pokud se rozhodnete pro obřad civilní, tak vás bude oddávat matrika z Dolních Domaslavic. Některé páry k nám přijíždí až na slavnostní oběd, protože svatební obřad probíhal například v kostele.

Zadat poptávku na svatbu

Svatební menu

Svatební tabuli vám rádi nazdobíme dle vašich představ. Samozřejmě si můžete slavnostní tabuli nachystat i sami nebo s vlastní floristkou. Toto je možné v den svatby od 7:30.

U nás se jednoduše nají každý. Včetně všech osob se stravovacími omezeními. Menu můžete vybírat z několika různých pokrmů, konkrétní nabídku pro vás připravujeme na míru. Od přípitku, předkrmu, polévky až po hlavní jídlo.

Svatební dort a sladký bar si objednejte kdekoliv vám bude chutnat. My sladké nezajišťujeme, ale rádi vám všechny vaše dobroty uskladníme v lednicích a ve správný okamžik naservírujeme.

Sál s kapacitou až 80 hostů

Náš svatební sál v prvním patře budovy pojme až 80 lidí. Je klimatizovaný s vlastním barem a východem na terasu. Celá koncepce sálu má námořnický nádech. Součástí restaurace v přízemí s kapacitou 60 míst je pak druhý menší salonek, který je vhodný pro intimní svatby nebo oslavy do 30 osob.

V resortu máme i Bistro bowling bar se dvěma bowlingovými dráhami. Ty můžete využít, když budete chtít zabavit své svatební hosty například odpoledne.

Ubytování a parkování svatebních hostů

Svatební hosté spolu s novomanželi u nás mohou být ubytováni v celkem 20 pohodlných pokojích. Nabízíme 18 dvoulůžkových a 2 čtyřlůžkové pokoje. 

Samozřejmostí je parkoviště před resortem pro minimálně 40 automobilů. 

Časté otázky

Jaká je kapacita svatebních sálů?

K dispozici máme dva sály, jeden velký pro 80 hostů a druhý menší pro 30 osob. 

Můžeme se také ubytovat?

Ano, ubytování pro novomanžele i svatební hosty máte k dispozici. Celkově máme 20 pokojů, 18 dvoulůžkových a 2 čtyřlůžkové. Ubytování je na druhý den nutné opustit nejpozději v 11 hodin.

Je možné objednat k ubytování také snídaně?

Ano, snídaně se podávají v hotelové restauraci od 8:00 do 10:00 hodin.

Jaké prostory můžeme na svatbu využít?

Na výběr máte celkem 2 místa pro svatební obřad, dále můžete využít svatební sály a samozřejmý je také pohyb venku v okolí resortu. Je ovšem nutné počítat s tím, že pláž před hotelem je veřejná. 

Jaké jsou možnosti svatebního obřadu?

Svatební obřad je možné mít na zahradě před hotelem nebo na terase vedoucí z vrchního velkého sálu. Obřad může začít nejdříve ve 12:00 hodin. 

Kdo dělá výzdobu svatební tabule?

V případě zájmu pro vás můžeme zařídit celou výzdobu nebo si můžete přivézt výzdobu vlastní a záleží na vás zda si svatební tabuli vyzdobíte sami nebo to necháte na nás. 

Kdy můžeme začít svatební místo zdobit?

Začít s výzdobou můžete ráno před svatbou, cca v 7:30 hodin. 

Co catering a alkohol?

O catering se postaráme, na alkohol se vztahuje tzv. korkovné dle počtu osob. Vše dostanete v konkrétní svatební kalkulaci na míru pro vás. Cukroví, koláče a sladký bar si můžete dovézt vlastní.

Jak je to s nočním klidem?

V případě pobytu na terase je nutné se o půlnoci přesunout dovnitř do sálu. V zábavě můžete pokračovat až do druhé hodiny ranní.

Parkování pro svatební hosty

Před resortem je k dispozici parkoviště pro minimálně 40 automobilů.

Můžeme si svatbu něčím oživit (např. ohňostrojem)?

Ohňostroj je povolen po domluvě a musí proběhnout na místě k tomu určeném. Co se týká obřadu, tak během něj není povoleno házení rýže a střílení konfet. Můžete ovšem používat bublifuky a prskavky. Zakázáno je i vypouštění lampionů včetně vodních.Zadat poptávku na svatbu

Zadat poptávkuAktuality

 • Ut et tortor metus

  7.8.2019

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. 

 • Sed eget purus dui

  22.7.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. 

 • In malesuada

  18.6.2019

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Duis risus est

  3.6.2019

  At consectetur dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue.